Slagwerkgroep Polyhymnia gaat naar het WMC in Kerkrade

Op 11 juli is het zover. Voor het eerst in de geschiedenis gaat deze groep naar het Wereld Muziek Concours in Kerkrade, dat eens in de 4 jaar, evenals de Olympische spelen, wordt gehouden. En het voelt ook een beetje als zodanig. Ze hebben de Olympische limiet gehaald en mogen met de groten der aarde meedoen aan dit gigantische Concours. Dus maar eens afgedaald naar onderste verdieping van het Kulturhus om de stemming te peilen bij de club.

Tegenover mij zitten twee ouwe rotten (Gerben en Arno, respectievelijk tamboer maître en timbales) en een jonkie (Koen snaredrum) met wie ik een uur gezellig zit te kletsen. Het is een representatieve afvaardiging van de groep; de ouwe garde vormt al jaren de basis van de groep, maar gelukkig stromen er van onder af steeds meer jonkies door naar the A-team. Instructrice Henrike Palland zorgt eerst voor een gedegen muzikale opleiding bij de nieuwelingen en “gooit” ze daarna in het diepe, terwijl vroeger de nieuwkomers met “pannenkoeken”(deze zijn niet eetbaar, maar het is een slagritme) starten. En ondanks het grote leeftijdsverschil heeft ze er een geoliede machine van gesmeed, die grote prijzen pakt in binnen- en buitenland. Zo is  de groep een welkome gast in Rastede(Duitsland), waar ze ieder jaar in de prijzen valt in de categorie Marsparade.

Het unieke van deze groep is, dat ze de nummers zelf schrijft. Twee leden, Jop Schrijver en Mart Heerink, weten iedere keer weer iets verrassend uit de hoge hoed te toveren, dat na wat repeteren en bijschaven iedere keer weer een prachtig uniek stuk oplevert.

Ja, en nu staat de groep voor een paar drukke weken. Eerst traden ze op 4 juli op voor een enthousiast publiek in Rastede. Daarna een weekje terug naar de basis, op 8 juli de generale (uitzwaai) repetitie en 11 juli staat ze op het WMC van Kerkrade tussen de toppers van de wereld. Alleen al het feit, dat je mee mag doen in het uiterste zuidelijke puntje van Nederland, betekent al een erkenning, dat je een bijzonder hoog niveau hebt.

Na een voorbereiding van bijna een jaar gaat het dan echt gebeuren. In iets meer dan 11 minuten mogen ze de muzikale wereld laten zien, wat ze in huis hebben. Het wordt een hele happening. Het is niet alleen een beetje timmeren op een vel varkensblaas of blikken bussen, maar een enorme show, genaamd Forza Aeterna, met veel synchroon loopwerk in allerlei figuren. Door de diversiteit aan instrumenten is men in staat om zelfs op melodie te spelen en er wordt zelfs bij gezongen. Ook dat is gerepeteerd met niemand minder dan Marion Mulders.

De groep neemt vrijdagavond al zijn intrek in een mooie Limburgse boerderij en op zaterdag moet het gebeuren. Gesteund door wellicht zo’n honderd meegereisde supporters mag ze laten zien, dat ze echt van wereldniveau is.

Wij hebben er alle vertrouwen in en wensen ze heeeel veel succes en plezier bij dit unieke optreden, wat je, zoals ze zelf zeggen: ”Once in a lifetime” mag meemaken.

Tekst: Willem van Trui
Foto en video: Hans Heerink

p.s. Komt u woensdag 8 juli even naar het voetbalveld rond 20.00 u voor de uitzwaairepetitie van onze helden.

Hieronder zie je het optreden van de Slagwerkgroep tijdens Rastede 2025, waar zij kampioen werden.

 

Deel dit:

Advertenties

Sukerbiet op Social Media

Andere berichten

Sukerbiet.nl