De zeer drukbezochte bijeenkomst ‘Duik in de geschiedenis van Lemelerveld’ in het Kulturhus maakte duidelijk hoeveel belangstelling er is voor het station en de spoorlijn van vroeger. De spandoeken trokken veel bekijks – en dat smaakt naar meer!
Daarom kun je nu zelf een kijkje nemen in het Lemelerveld van 1910. Hier zie je de historische plattegrond van het dorp met de stationsomgeving. Deze is online beschikbaar en eenvoudig thuis te bekijken op je computer of laptop.
Klik op onderstaande plattegrond
en ontdek hoe het dorp er ruim een eeuw geleden uitzag.
Met één druk op de spatiebalk zie je hoe de omgeving van toen zich verhoudt tot het Lemelerveld van nu. Zoom bijvoorbeeld in op de molen en ontdek wat er tegenwoordig op die plek staat. Zo komt de geschiedenis wel heel dichtbij!
Nieuwsgierig geworden en wil je meer over weten over de zoektocht naar adressen in de gemeente Dalfsen? Kom dan op maandagavond 16 maart naar De Trefkoele in Dalfsen. Tijdens deze avond vertellen we je graag meer over het zelf werken met de Allmaps Viewer.
Aanmelden kan door op deze link te klikken van
Ouddalfsen met het aanmeldingsformulier.
Henk Heerink
(namens de Historische Kring Dalfsen)
Fotobewerking: Hans Heerink



