Ingrijpende aanpassingen van ons natuurbad

De stichting Natuurlijk Heidepark heeft de verbetering van de waterkwaliteit bovenaan de prioriteitenlijst staan. De gemeente Dalfsen heeft daarvoor een subsidie verstrekt van € 50.000,= over een periode van 10 jaar. Het bestuur heeft moeten besluiten om het hele bedrag direct te besteden, zodat de badgasten daarvan in het nieuwe seizoen meteen kunnen profiteren.

Vorig seizoen is tot tweemaal toe blauwalg geconstateerd door de provincie, Volgens de deskundigen zou dit veroorzaakt worden door de enorme hoeveelheid blad, dat iedere herfst in het bad valt. Voor een deel wordt dit zover men het water in kan met lange harken door de vele vrijwilligers eruit gehaald. Om de rest van deze organische laag te verwijderen dient het bad zover mogelijk leeggepompt te worden.

Al weken is de plaatselijke loonwerker bezig met het leegpompen van het bad. Helemaal leeg gaat niet lukken vanwege de steeds toenemende grondwaterdruk maar uiteindelijk is het wateroppervlak teruggedrongen tot een nietig plasje en kan de bodem voor een groot deel met graafmachines ontdaan worden van deze laag.

Bovendien moet de hellingshoek van het talud flauwer worden, omdat deze volgens de regels tegen de kritische grens aan zit. (en ook hiervoor zijn regels bedacht) Een enorme klus al lijkt het op de foto’s net of je in een kinderzandbak kijkt met plastic trekkertjes, maar we zien geen miniatuurtrekkertjes maar het zware materieel van Roelofs.

Verder wordt er voor een natuurlijke zuivering van het water een rietveld aangebracht, waardoor het water stroomt en gefilterd wordt. Ook de sproeier, die moet zorgen voor de nodige zuurstof en opwarming van het water wordt gerepareerd en verplaatst, het “eilandje” met het vlot wordt aangepast en de houten afscheiding tussen zwembad en speeltuin wordt vernieuwd.

Ook staan de zonnepanelen weer op het verlanglijstje. Al met al een enorme operatie, die wederom een aanslag op de vrije tijd van de vrijwilligers is en op het budget. Inmiddels is de bodem van de kas in zicht.

Door al deze bijkomende kosten is het bestuur te rade gegaan bij het gemeentebestuur. De gemeente Dalfsen heeft een aardig positief saldo over afgelopen jaar en heeft het verzoek in beraad. Het blijft vechten voor de stichting om het hoofd letterlijk en figuurlijk boven water te houden.

Het wachten is op groen licht van de gemeente en een lekker warm seizoen met veel badgasten, die weer kunnen genieten van dit unieke bad met een prachtige natuur, zand, water en zon. Wat wil een mens nog meer.

Tekst: Willem van Trui
Foto’s: Hans Heerink, Ronny Langenkamp en Jos

Deel dit:

Advertenties

Sukerbiet op Social Media

Andere berichten

Sukerbiet.nl